011 4WG200 COUPLING,Material number: 4644.024.161,Material-assembly-group-no: 4644.153.111
11.15.2022 | Full Range Spare Parts | 4WG200 Gearbox Parts Catalog for SDLG and Liugong

011 4WG200 COUPLING,Material number: 4644.024.161,Material-assembly-group-no: 4644.153.111

 

Pos.       Material number    Customer material        Name            Quantity     ME    Amend. no.   Techn. Info.

 

140        4642.308.185        ZM 2258780        END SHIM              2

150        4644.353.062        252390            PISTON                 2                         K01360/0410                                           

160        0750.112.141        ZM 2285667       PROFILE SEALING RING     2                         109X120,4X2,5                                                                                                         

200        0750.112.140        1000000906       PROFILE SEALING RING     2                          60X71,4X2,5                        

220        0732.041.183        1000000890       COMPRSPRING            2                                                                 

230        4642.308.083        ZM 2199980       GUIDE RING              4

240        0630.531.346        1000000163        V-RING                  2

250        4642.308.084        ZM 2200000        GUIDE RING              2

260        0750.115.182        1000000956        NEEDLE SLEEVE         1              35,0X42,0X20,0                       

270        0730.513.610        3150368000        SNAP RING                1                         K00686/9510                                                 

280        0635.303.204        1000000316        NEEDLE SLEEVE         1               40X47X20                             

290        0730.513.611        3150368100        SNAP RING                1                K00686/9510                                                                                                                                                      

300         ---                                                 SNAP RING      2    H=2,10-,50(ABSTUFUNG:0,05MM)                                                                                                                                            

---          0730.513.180        1000000883         SNAP RING                2                      A=2,50 IN 0730 513 415(2)

---          0730.513.416        1.115-00355         SNAP RING                2                      A=2,45 IN 0730 513 415(2)

---          0730.513.417        SA 8320-27540      SNAP RING                2                     A=2,40 IN 0730 513 415(2)

---         0730.513.418     185441A1                  SNAP RING         2                             A=2,35 IN 0730 513 415(2)                                                                            

---         0730.513.419     1.115-00352              SNAP RING         2                              A=2,30 IN 0730 513 415(2)

---          0730.513.420         SA 8320-27550      SNAP RING             2                         A=2,25 IN 0730 513 415(2)

---          0730.513.421         1.115-00350         SNAP RING             2                         A=2,20 IN 0730 513 415(2)                                                                                     

---          0730.513.455         1.115-00349         SNAP RING             2                         A=2,15 IN 0730 513 415(2)

---          0730.513.456         SA 8320-27560      SNAP RING             2                         A=2,10 IN 0730 513 415(2)

390         4644.253.045         MX252794            DISC CARRIER         1       K00686/9510 VERSION II                                

420         0501.309.329        13973649             OCLUTCH DISC          10                                                                      

430         4642.308.330        00560890             ICLUTCH DISC           1                 S=1,5 Z=29                               

432         4642.308.332        00560836             ICLUTCH DISC           6                 S=2,0 Z=29                              

434         4642.308.331        00560838            ICLUTCH DISC           1                  S=2,5 Z=29                               

436          ---                                                 ICLUTCH DISC           1                                                                 

---          4642.308.332         00560836           ICLUTCH DISC           1                   S=2,0 Z=29                                         

---          4642.308.330         00560890           ICLUTCH DISC           1                   S=1,5 Z=29                                         

---          4642.308.331         00560838           ICLUTCH DISC           1                   S=2,5 Z=29                                         

440        0501.309.329         13973649           OCLUTCH DISC           9 

450        4642.308.330         00560890           ICLUTCH DISC            4                   S=1,5 Z=29                                         

452        4642.308.332         00560836           ICLUTCH DISC            2                   S=2,0 Z=29                                        

454        4642.308.331         00560838           ICLUTCH DISC            1                   S=2,5 Z=29                                        

456         ---                                                  ICLUTCH DISC            1                                                                

---          4642.308.332        00560836            ICLUTCH DISC            1                   S=2,0 Z=29                                       

---          4642.308.330        00560890             ICLUTCH DISC            1                  S=1,5 Z=29                                          

---          4642.308.331        00560838             ICLUTCH DISC            1                  S=2,5 Z=29   

 

012 4WG200 COUPLING,Material number: 4644.024.161,Material-assembly-group-no: 4644.153.509   

 

Pos.       Material number    Customer material        Name            Quantity     ME    Amend. no.   Techn. Info.

 

12       4644.353.058      140500040              AXLE                1                                                     

40       0634.313.536      1000000301             O-RING            1                         49X3                    

50       0734.401.106      1000000914             PISTON RING        3                     38X2,0                 

          0636.610.014      1000000410             STUD              2                            M8X18                

70       0637.006.018      33234                      HEXAGON NUT       2                     M8                      

80       ---                                                      SHIM               1                                                    

---       0730.003.501       1000000475             SHIM              1                            35X70X0,4         

---       0730.003.502       1000000476              SHIM              1                            35X70X0,6        

---       0730.003.503       1000000477              SHIM               1                            35X70X0,8       

---       0730.003.504       1000000478              SHIM               1                            35X70X1         

---       0730.003.505       1000000479              SHIM               1                             35X70X1,2      

---       0730.108.157       3150246500              SHIM              1          K02058/9410 70X35,1X1,4  

---       0730.108.158        3150249200            SHIM               1         K02058/9410 70X35,1X1,6  

---       0730.108.159        3150249300            SHIM               1         K02058/9410 70X35,1X1,8  

---       0730.108.160        3150249400            SHIM               1         K02058/9410 70X35,1X2      

---       0730.108.161        3150249500            SHIM               1         K02058/9410 70X35,1X2,2   

--         0730.108.162         A0370110862         SHIM               1             K02058/9410 S=2,4        

---        0730.108.163         3150249700          SHIM               1           K02058/9410 70X35,1X2,6 

---        0730.108.164        3150249800           SHIM                 1          K02058/9410 S=2,8         

84         0730.150.759        3150240800          THRUST WASHER       1                                        

90         4644.303.534        ZM 2290984          THRUST WASHER       1                                        

100       4644.308.587        ZM 2902405          SPUR GEAR                1    Z=29                  

110       0730.150.777        3150241100          THRUST WASHER       1    A=2,10 IN 0730 150455(2)

130       0735.358.069        00640759               NEEDLE CAGE          1     K 35,000X50,060X30,400  

170       4644.351.094        1.412-00151            THRUST PLATE          1

174       4642.308.555        ZM 2905088            THRUST PLATE           1

310        0730.150.779        1000000772            THRUST WASHER      1       A=2,10 IN 0730 150 455(2)                 

312        0730.109.643        3150370900            WASHER         1                 A=3,00                      

320       4644.308.630                                       SPUR GEAR       1               Z=37                         

340       0750.115.109         1000000954            NEEDLE CAGE      1            45,0X53,0X28,0       

360       0750.119.048         1000000997            CYLROLLER         12           15,6X31 0/-6

 

013 4WG200 OUTPUT,Material number: 4644.024.161,Material-assembly-group-no: 4644.103.057           

Pos.       Material number    Customer material        Name            Quantity     ME    Amend. no.   Techn. Info.

10           4644.303.216        ZM 2199460         OUTPUT SHAFT          1                                           

20           4644.303.279        SA 8320-15700       OUTPUT GEAR            1                            Z=43                                          

30           0635.416.285       1000000320          CYROLLBEARING          1                                                                            

34           1204.308.062       SA 8320-08890        SHIM                   1                             A=0,50 IN 0730 006 163(2)                   

40           4620.303.247        VOE6213492         WASHER                2                                                                

50           0636.015.127        1000000355         HEXAGON BOLT           4                            M10X30                              

60           1269.302.164        VOE6213493         TAB WASHER             2                            ENTHALT.IN 1313 304 043(2)                                                                                                         

70           0750.111.116        1000000947          SHAFT SEAL              2                            90X120X13                

80           0750.116.134                            BALL BEARING            1                            55,0X120,0X29,0                      

90           0630.502.048       1000000218           RETAINING RING          3                            120X4                                

100          ---                                      SHIM                   1                                                                 

---           0730.002.654      1000000468               SHIM                  1                          A=1,80 IN 0730 006 163(2)                      

---            0730.002.657     1000000471               SHIM                  1                          A=1,50 IN 0730 006 163(2)

---           0730.002.656      1000000470               SHIM                  1                          A=1,60 IN 0730 006 163(2)  

---           0730.002.655      1000000469               SHIM                  1                          A=1,70 IN 0730 006 163(2)

---           1204.308.014      SA 8230-08870            SHIM                  1                          A=0,20 IN 0730 006 163(2)

---           1204.308.061      1000001031               SHIM                  1                          A=0,30 IN 0730 006 163(2)

--           1204.308. 062        SA 8320-08890         SHIM              1                  A=0,50 IN 0730 006 163(2)                                                                            

---           0730.002.661         SA 8320-04850        SHIM              1                 A=1,10 IN 0730 006 163(2)                                                 

---           0730.002.659         SA 8320-04830        SHIM              1                  A=1,30 IN 0730 006 163(2)                                                 

---           0730.002.660         33-1082T1              SHIM              1                 A=1,20 IN 0730 006 163(2)                                               

---           0730.002.658         SA 8320-04820        SHIM             1                  A=1,40 IN 0730 006 163(2)                                                      

---           1204.308.123         111400151              SHIM              1                 A=1,00 IN 0730 006 163(2)                                                 

---           0730.007.638         8900126816            SHIM              1                 A=1,15 IN 0730 006163(2)

---           0730.006.164         504591                  SHIM             1                  A=1,45 IN 0730 006 163(2)   

---           0730.006.165         MX504593             SHIM             1                  A=1,55 IN 0730 006 163(2)

---           0730.007.637         8900126819          SHIM             1                  A=1,05 IN 0730 006 163(2)

---           0730.007.639          MX504590            SHIM            1                   A=1,25 IN 0730 006 163(2)

---           0730.007.640          MX504596            SHIM            1                    A=1,35 IN 0730 006 163(2)

640        ---                                                       SPACING WASHER        1                                                 

---           4644.303.500          ZM 2286993         SPACING WASHER       1                    A=0,6                                      

---           4644.303.501          T116976               SPACING WASHER       1                    A=1,1                                    

660          0634.303.466          9304730              O-RING                        2            48X4       

 

014 4WG200 OUTPUT,Material number: 4644.024.161,Material-assembly-group-no: 4644.103.481

Pos.       Material number    Customer material        Name            Quantity     ME    Amend. no.   Techn. Info.

 

140        4644.303.547       SA 8320-15660         OUTPUT FLANGE        1                            Z=42          

 

015 4WG200 PARKING BRAKE,Material number: 4644.024.161,Material-assembly-group-no: 4644.109.203

Pos.       Material number    Customer material        Name            Quantity     ME    Amend. no.   Techn. Info.

 

10           0501.003.819       1000000120          BRAKE              1

/10           0501.206.285       A8502864           BRAKE SHOE         2

/20           0501.300.460      104004603           TENSION SPRING      2  

/30           0501.307.818      1000000141          ANCHOR BOLT       1    

/40           0501.307.817      1000000140           PIN                1

/50           0501.300.407      1000000138           WASHER            1

/60           0630.501.018      1000000204           RETAINING RING      1                              22X1,2                               

/64           0634.306.213      1000000285           O-RING              1                              22X3                                 

/70           0501.207.745      1000000133           BRAKE CAM           1

100           4644.309.002     1000002207            BRAKE DRUM         1

140           0636.015.166     1000000356             HEXAGON BOLT       8                             M10X25                                   

150           0630.001.014     1000000174              WASHER             8

230           4644.309.066     1000002209               WASHER             1

240           0730.107.676     1000000769               WASHER             1                            S=3,0                                    

244           0630.001.014     1000000174                WASHER            1

248           0636.010.159     1000000335                HEXAGON BOLT       1                            M10X40    

250           0636.015.115      1000000354               HEXAGON BOLT       1                            M10X22                               

260           0634.306.017      1000000279               O-RING              1                            17,3X2,4                             

270           0634.306.024      1000000281               O-RING              1                            25,3X2,4   

110           4657.309.004        SA 8320-16890         FLANGE                 1                       K00255/0310 z=42                                       

115           4657.303.014                                         SCREEN SHEET            1                       K00255/0310                                                 

180           4644.209.009        SA 8320-15250          COVER PLATE             1        

184            0637.006.022      1000000413                HEXAGON NUT           2                           M10  

 

016 4WG200 POWER TAKE-OFF,Material number: 4644.024.161,Material-assembly-group-no: 4644.154.037

 

Pos.       Material number    Customer material        Name            Quantity     ME    Amend. no.   Techn. Info.

 

60            0750.116.259   00640752               BALL BEARING        1                            45,000X85,000X19,000                               

70            0630.503.011   190003935363         SNAP RING           2    

80            0630.501.033   1000000208             RETAINING RING       1                            45X1,75                                    

100           4644.311.214    ZM 2200460            GASKET              1

110           0636.015.077    1000000349            HEXAGON BOLT        10                            M8X20                                    

112           0636.610.014    1000000410            STUD                 1                             M8X18                                

118           0637.006.018    33234                     HEXAGON NUT          1                            M8                                   

130           4644.311.117    A4464131117           INPUT GEAR            1                            Z=74                                  

140           0630.513.068    3150235700             SNAP RING             1  

150           0635.303.104       SA 8320-02830      NEEDLE SLEEVE          1                            45X52X16                                

160           0630.513.016       3150235600           SNAP RING              2                       

017 4WG200 POWER TAKE-OFF,Material number: 4644.024.161,Material-assembly-group-no: 4644.154.409

 

Pos.       Material number    Customer material        Name            Quantity     ME    Amend. no.   Techn. Info.

 

20          4644.311.196         A4464131196        DRIVER               1

120         4644.311.120        2150214900          PTO HOUSING          1   

018 4WG200 POWER TAKE-OFF,Material number: 4644.024.161,Material-assembly-group-no: 4644.155.023

Pos.       Material number    Customer material        Name            Quantity     ME    Amend. no.   Techn. Info.

 

20           4644.311.118                           INPUT GEAR          1                            Z=74                                 

30           0630.513.068       3150235700          SNAP RING           1

40           0635.303.104       SA 8320-02830     NEEDLE SLEEVE        1                            45X52X16                                

50           0630.513.016       3150235600          SNAP RING            1

60          0750.116.259       00640752             BALL BEARING         1                            45,000X85,000X19,000                    

70           0630.503.011      190003935363        SNAP RING            2

80           0630.501.033      1000000208           RETAINING RING        1                            45X1,75                                    

110          4644.311.209       ZM 2902410          GASKET               1

140          0750.147.048       3150361700          HOSE PIPE             1

150          4642.211.001       75286057             SPRAY TUBE            1  

160          0637.835.515       VOE14558097        UNION SCREW          1  

170          0634.801.151       VOE14558096        SEALING RING           4                           14X20                                      

           

019 4WG200 POWER TAKE-OFF,Material number: 4644.024.161,Material-assembly-group-no: 4644.155.405

 

Pos.       Material number    Customer material        Name            Quantity     ME    Amend. no.   Techn. Info.

 

10           4644.311.196      A4464131196          DRIVER               1

100          4644.311.121                                    COVER               1   

120          0636.015.278      1000000359            HEXAGON BOLT        8                            M8X16     

 

020 4WG200 GEAR SHIFT SYSTEM,Material number: 4644.024.161,Material-assembly-group-no: 4644.106.319

Pos.       Material number    Customer material        Name            Quantity     ME    Amend. no.   Techn. Info.

 

10           4644.306.362        00560810            GASKET           1  

20           4644.306.363        SA 8320-16050    COVER PLATE       1                             K01772/9710                                           

30          4644.306.364         00560812            GASKET            1

40           4644.306.365        SA 8320-16070    DUCT PLATE         1

100           0636.102.173                                 CAP SCREW        11                           K01357/0010 M8X35                                           

104           0630.003.006      1000000179          WASHER           11

110           4644.306.497      00560816              GASKET            1

120           4644.306.508      SA 8320-16410       COVER PLATE        1

130           4644.306.370      00560818               GASKET            1    

140           0736.101.205                                   CAP SCREW         5                          K01357/0010 M8X65                                     

144           0630.003.006    1000000179             WASHER             5

150           0736.101.203     19M2724                 CAP SCREW           11                       K01357/0010 M8X35                                     

154           0630.003.006     1000000179             WASHER             11

160           0736.101.204                                    CAP SCREW           1                        K01357/0010 M8X60                                     

164            0630.003.006     1000000179            WASHER             1

170        ---                                                       SCREW PLUG             

/20           0634.303.280      1000000265             O-RING             1                            8X1,5